Sala weselna Sierakowice. O co pytać właściela sali weselnej? - d-tonacja.com.pl

Sala weselna Sierakowice. O co pytać właściela sali weselnej?

Wybór miejsca wesela, a dokładnie sali weselnej to podstawa podczas przygotowań do ślubu. Jest wiele kryteriów, na które trzeba zwrócić uwagę podczas poszukiwania sali weselnej. Jeżeli zostały już ustalone wszystkie kryteria i sala weselna została wybrana, warto umówić się na spotkanie z właścicielem takiego obiektu. O co pytać właściciela?


Sala weselna Sierakowice. O co warto pytać właściciela?


Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na dojazd do sali weselnej, który powinien być łatwy, szybki i nie przysporzyć trudności gościom. Należy zwrócić uwagę na drogę czy nie jest wąską i czy zmieści się w niej autokar. Koniecznie trzeba sprawdzić, jak daleko jest od kościoła, w którym odbędzie się ceremonia ślubu oraz jak długo zejdzie z przejazdem pomiędzy salą a świątynią. Spytaj właściciela o wielkość parkingu, jakim dysponuje lokal oraz o ilość dostępnych miejsc, aby pomieścić wszystkich gości. Przygotowując wesele na większą ilość gości, zapytaj właściciela sali o optymalną liczbę osób, które mogą bez problemów i w sposób komfortowy spędzić wesele. Parkiet musi być odpowiednio duży, aby każda para się pomieściła, to samo tyczy się długości stołów. Oddalone od miejsca zamieszkania domy weselne powinny posiadać pokój, w którym zmęczona po całonocnej zabawie para młoda spędzi noc. Wyposażenie sali jest kluczowe. Takie lokale powinny zawierać czyste obrusy, zastawę oraz pokrowce na krzesła, a także odpowiedni sprzęt na kuchni itd. Podczas rozmowy należy uzgodnić z właścicielem nieruchomości kwestię obciążenia za powstałe zniszczenia i szkody podczas wesela. Poza tym powinno się dopytać o układ sali, osobne miejsce na zabawę oraz jedzenie i stoły, jakimi sala weselna dysponuje. W celu zapewnienia dobrej zabawy do białego rano, lokal musi posiadać odpowiednie nagłośnienie, akustykę i oświetlenie. Latem przyda się klimatyzacja a zimą ogrzewanie. Zapewni to gościom i parze młodej pełen komfort.


Weselne potrawy oraz ślubne dekoracje


Jedzenie na weselu to absolutna podstawa. Powinno być smaczne, starannie wykonane i na czas podane do stołu. Podczas rozmowy z właścicielem sali weselnej Sierakowice należy się dopytać o koszty fotografa, DJ i ludzi odpowiedzialnych za obsługę wesela. Warto uwzględnić wszystkich gości, więc należy zadbać o menu dla dzieci z możliwością zamówienia dań wegetariańskich, wegańskich lub bezglutenowych. Właściciel powinien podać termin, w którym trzeba podać ostateczną ilość gości i rozliczenia wesela. Lokal powinien być wyposażony w lodówkę, na wypadek dostarczenia własnego tortu weselnego.

Podczas pierwszej wizyty w sali weselnej należy zapoznać się z menu oraz dokonać degustacji dań. Sala weselna powinna zapewnić pojemniki, na niedokończone posiłki i ewentualnie uwzględnić to w cenie. Pytania o obsługę są konieczne. Domy weselne powinny posiadać odpowiednią ilość obsługujących kelnerów w wysoką kulturą osobistą i fachem w ręku. Ponadto powinien być na miejscu personel sprzątający, który zadba w razie wypadku o czystość zarówno sali, jak i toalet. Jeżeli para młoda sobie życzy, to dom weselny powinien wynająć za opłatą obiekt na wyłączność. Na rozmowie z właścicielem warto dopytać o godzinę zakończenia wesela oraz możliwość jego przedłużenia, a także zorganizowania na następny dzień poprawin. Właściciel powinien udzielić informacje na temat dodatkowych atrakcji i ich ewentualnej ceny. Ponadto manager sali weselnej lub właściciel musi udzielić informacji związanych z udogodnieniami dla niepełnosprawnych, miejsca sejfu oraz miejscem szatni. Koniecznie nie można zapomnieć o kwestii zapisu w umowie, kto ponosi koszty licencji.


 

Słowa kluczowe:sala weselna sierakowice,